Predrag Szilvassy

PREDRAG.SZILVASSY.jpg

Predrag Szilvassy, slikar, pa tudi oblikovalec in glasbenik, avtor, ki ga motivno zapeljuje podoba ženske. Ta v najnovejših delih živi postmodernistično življenje. Njegova izbranka je oblikovno samosvoja pričevalka zunanje lepote, razkrite v obliki akta, in avtorjeve intimne ikonografije. Emotivni in senzualni odnos do ženskega lika preliva v govorico likovnega opisovanja in izražanja z obilico vsebinske širine, kot tudi likovne domišljije.

Vizualizacija je podprta z uporabo mešane tehnike, v kateri medsebojno komunicirajo barve, linije, oblike in kolažne aplikacije, celoto pa zaznamuje strukturalno naglašena »koža« slike. V ritmični ubranosti likovnega dogajanja, v želji po harmoniji in uglašenosti, si Szilvassy prizadeva za vzpostavitev tistih kvalitet, ki pripadajo tudi umetnosti glasbe.

Avtor se odloča za značilno oblikovno redukcijo. Skozi plamtenje slikarjevih čustev se razpira interpretativni lok de-formacij ženskega telesa, ki v obliki domiselnih sestavljanj preigravajo različne možne sheme. Figura v življenje vstopa s tekočo risbo, s suvereno konturo, s katero avtor v grobem sledi proporcem človeškega telesa ter se odloča za izvirne drzne predelave njene pojavnosti, s katerimi si prizadeva za svojstvenost kot tudi za objektivizacijo dinamike.

Na slikah Predraga Szilvassyja biva Eros, izražen skozi motiv ženske, kot tudi večnega dialoga med žensko in moškim, posredno pa odseva celo v izjemnem ustvarjalnem vitalizmu.

Anamarija Stibilj Šajn

Potopljene poezije / Predstava flamenka



Potopljene Poezije je predstava flamenka, v kateri se prepletajo poezija, glasba in ples. Prikazuje življenje enega naših največjih pesnikov, Franceta Prešerna in vplete njegovo poezijo v flamenko ritme.

Flamenko glasba, vložki klasične španske kitare ter interpretacija plesalcev, s svojim prepletanjem gradijo posebno “romantično” vzdušje, ki je bilo značilno za pesnikovo dobo.

Ples: Anja Mejač, Mitja Obed
Violina, vokal: Urška Jeraj
Kitara: Izidor Erazem Grafenauer
Cajon: Andrej Tomažin

Ladies Singers Night

Želja po petju in ustvarjalnem muziciranju je povezala te sijajne dame in glasbenike, da so se združili v zasedbo, s katero bi priblizali svojo glasbeno življenjsko izkusnjo. V čast petju in velikim jazz glasbenikom bodo za nas obrnili nekaj pomembnih strani obširne knjige jazzovskih skladb, izvajane z glasovi Nine Simone, Billie Holliday, A.C. Jobima, Arethe Franklin, Elle Fitzgerald, Astrid Gilberto...

 Zlati glasovi:

Petra Ambrož
Eva Beus
Sanja Kuveljić
Metka Bahlen
Ariana''


Zlati prsti: 

Joze Cesar: bobni
Tilen Rupar: kontrabas
Matija Krivec: kitara & glasbeni gostje vecera

 Gibi rok in srca, ples nog in prstov, barve luci in glasov se na odru prelivajo skozi sanjave podobe preteklosti, neizpolnjena hrepenenja, prikrite strasti, osvobojene ljubezni... Stvari, katere so jazz glasbenika priganjale, motivirale in mui osmisljevale njegovo ustvarjalno pot.

Simbolični orkester



Simbolični orkester izvaja evropsko glasbo brez zgodovinskih, geografskih ali ideoloških meja. Smo skupina večinoma klasično izobraženih glasbenikov, ki z entuziazmom vodimo Simbolični orkester. Spoznavamo raznoliko Evropsko glasbo. Raznolikost dojemamo v zgodovinskem, geografskem, socialnem merilu. Ob tem spoznavamo znanja in se učimo spretnosti, ki niso del javo izobraževalnega sistema v Sloveniji. Nenehno se izobražujemo na različnih glasbenih področjih in tudi sami pišemo večino glasbe, ki jo izvajamo. Učimo se od mojstrov srbske romske glasbe, skandinavskih 'fidlerjev', Irskih prijateljev, jazz skladateljev, klasičnih umetnikov in od vseh mimoidočih.

Oui Oui Oui

http://f1.bcbits.com/img/a3196038694_10.jpg

 Manon Rudant: Cello / Voice
Jacques Vanel: Guitar
Arthur Delaval: Keyboards / Voice / Drum machine

 Oui Oui Oui results from the encounter of 3 musicians: Manon, Arthur and Jacques. Their universe could be described as dream-pop, somewhere between blues and indie rock, nostalgia and fragility being the unifying voice. Voices, drum machines, keyboards, guitar and cello are mixed to create something which may be akin to Metronomy or Au Revoir Simone.

Didiwa

https://didiwa.files.wordpress.com/2014/09/didiwa-lepa.jpg


DidiWa ustvarja svojevrstno avtorsko glasbo raznolikih ritmov, ki preskakuje med žanri etna, bluesa, jazza in rocka in se med drugim odlikuje z iskrenimi poetičnimi avtorskimi besedili. Po smrti soustanovitelja Klemena Komana, deluje skupina v zasedbi:

Vesna Godler (vokal), Rok Tomšič (el. kitara),
Tilen Stepišnik (el. kitara),
Žiga Šercer (bobni) in
Gregor Solce (bas kitara).

V začetku novembra izide nestrpno pričakovana plošča "Greva" s štirinajstimi avtorskimi skladbami, njena predstavitev pa bo 4.12.2014 v Klubu Gromka. Najdete nas na Facebooku na profilu Band DidiWa, pred kratkim pa smo postavili tudi spletno stran s kančkom humorja: »Didiwa glasba je iskrena glasba. Je tvoja osebna glasba. Nežno sramežljiva, a priložnostno prav divje damsko prevzetna. Glasba, ki te najde, če le ti najdeš njo. Ki te začuti, če čute ji odpreš. Ki te močno objame, a ti pusti dihat'. Daje se vsem, a jemlje si jo vsak posebej. Nikoli je ne zmanjka. Ona ti je zvesta, ona gre s tabo na sprehod. Ve, kje te srbi. Plava proti toku. Je glasba, ki razgalja, a se ustavi pred mejo dobrega okusa. S tabo lahkotno stopiclja, te požene v svoboden dir in te takoj zatem nežno posadi nazaj. Je glasba, ki nikoli ne bo sirota. Je babičina, mamina in dekličina. Ona je njena in njegova ter zagotovo tudi moja.« (AK)

Rok Zalokar Trio

http://radiostudent.si/sites/default/files/slike/2012-09-08-koncert-v-%C5%BEivo-rok-zalokar-trio-v-%C5%BEivo-5659.jpg

Rok Zalokar-pianino
Jože Cesar-bobni
DejanHudoklin-kontrabas

Rok Zalokar trio je jazz-rock-klasični-”you name it” klavirski trio. Rdeča nit zasedbe je »krmarjenje« med razpoloženji in razvoj le-teh. Osnovne kompozicijske skice vključujejo elemente jazza, neposrednost rocka ter liričnost klasične glasbe. Da bi ohranili živost skladb, dobršen del prostora v svojih glasbenih povestih prepuščajo improvizaciji, kateri so kompozicije v veliki meri tudi podrejene.

Trio se ne omejuje s tradicionalnim zvokom, mestoma ga podkrepi z uporabo efektov, a vendar le-te ne predstavljajo jedra, namen je dodati zvoku odtenke, ne podrediti celotne zvočne podobe. Trio je svoje dvoletno delovanje dokumentiral na prvencu Vol. 1(ZARŠ), kjer je zbranih deset avtorskih kompozicij, ki so se v tem času razvijale z rednimi nastopanjem. Širši publiki se je trio predstavil na zadnjem Klubskem maratonu v organizaciji Radia Študent.

Zoran Bičanin

http://www.napovednik.com/pic/i/1/273/_5179450c7074b.jpg

Violinčelist Zoran Bičanin je član orkestra Mladi Ljubljanski Solisti in kvarteta Accademia, s katerim koncertira v Sloveniji in tujini, sicer pa študent Akademije za glasbo v Ljubljani. Kot solist je nastopil z orkestroma Mladi Ljubljanski Solisti in Simfoničnim orkestrom Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana. Udeležuje se seminarjev pri profesorjih Igorju Mitroviću, Marcu Coppeyju, Wen-Sinn Yang, Thomasu Grossenbacherju in drugih ter igra s Simfoničnim orkestrom SFK in Die Preiseträger.

Matej Pečenik

Do Ženskega Srca 60x60.JPG

Slikarstvo Mateja Pečenika je motivno pestro, likovna vizualizacija idej in vsebinskih vzgibov pa slogovno raznolika in razpeta med rešitvami, ki pripadajo tako realizmu kot različnim stopnjam reduciranj, stiliziranj in modificiranj. Avtor je namreč raziskovalec in hkrati slikar impulza, ki se odziva na hipne ustvarjalne izzive in jim dosledno sledi. Prav ti so posebna draž njegovega kreativnega delovanja. Zaznamujejo ga s sproščenostjo in igrivostjo ter mu dajejo svežino.

V pestrem likovnem dogajanju v ospredje vselej znova prihaja odlična risba in samosvoja koloristična interpretacija. V množici neponovljivih kreativnih dosežkov pa izstopa še ena slikarjeva afiniteta in hkrati kvaliteta – to je figura. Ta ima pogosto tudi portretne značilnosti, ki jih avtor uresničuje z neomajnim, ekspresivno naravnanim likovnim temperamentom.

V širokih, odločnih, vehementnih barvnih sledeh, v subjektivnem kolorističnem obravnavanju, polnem drznih barvnih soočanj, in veščem ustvarjanju risarskih armatur je čutiti slikarjevo eruptivnost, njegovo nezadržno željo izživeti čustveni naboj in vdahniti sliki razpoloženje. Vse je tako rekoč že odkrito, a Matej Pečenik enigmatični svet likovne umetnosti neutrudno na novo odkriva in žlahtni z osebnimi doživetji, vselej novimi, enkratnimi in neponovljivimi, povezanimi v dinamično dogajanje odprtih kompozicijskih zasnov.

Anamarija Stibilj Šajn

Lazaro / Cubria - tradison

Glasba Ariela Cubrie je spoj razlicnih zvrsti; od jazza, popa, rocka do bolera in glasbe njegove rojstne domovine, Kube. Leta 1988 je prvic predstavil svojo avtorsko glasbo na Festivalu mladih kantavtorjev v Havani. Kmalu za tem je zacel delovati tudi kot profesionalni kitarist, kar mu je omogocilo, da je sodeloval se v projektih drugih glasbenikov, kar vzporedno s svojimi lastnimi projekti pocne se danes.

Na Kubi sodeloval s stevilnimi osebnostmi s podrocja glasbe, kot so: Fernando Alvarez, Pio Leyva, Omara Portuondo, Ana Martin, Frank Delgado, jazz zasedba Perspectiva, Yasek Manzano, Javier Salva in drugi… Leta 1998 se je preseli v Madrid, kjer je sodeloval kot kitarist in aranzer na snemanjih in turnejah razlicnih glasbenikov kot so: Gloria Gaynor (ZDA), Marta Sanchez (Spanija), Snowy White/Pink Floyd (Velika Britanija), Gema Corredera (Kuba), Betty Missiego (Peru), Olga Guillot (Kuba), Nuno Dacamara Pereira (Portugalska), Rita Irasema (Spanija), Inma Serrano (Spanija), Rosalia Royo (Spanija), Una McNoon (Velika Britanija), Piruchi Apo (Guinea Ecuatorial) med drugimi. S svojo glasbeno skupino, ki izvaja "latin smooth jazz", je igral po celi Spaniji ter v drugih mestih po svetu (New York, London, Buenos Aires, Lizbona, Oporto, Nica, Ljubljana, Havana,…).

Leta 2005 je kot kitarist sodeloval v znamenitem musicalu "El hombre de la mancha" v Teatru Calderon v Madridu. Istega leta je napisal originalno glasbo za spansko verzijo gledaliske predstave "Ana en el tropico" (nagrada Pulitzer 2003). Predstava, ki jo je reziral Nilo Cruz je bila premierno uprizorjena v Teatru Alcazar v Madridu in je nato gostovala po najpomembnejsih gledaliscih sirom spanskega polotoka. Z omenjenim delom je bil nominiran za spansko gledalisko nagrado MAX za najboljso originalno glasbeno partituro v letu 2005.

Med leti 2007 in 2010 je zivel v Buenos Airesu, kjer je delal predvsem kot studijski glasbenik v raznovrstnih projektih ter snemal svoj prvi solisticni CD "Lo que vale de ti". Na zgoscenki sodelujejo glasbeniki iz razlicnih delov sveta, med katerimi velja omeniti ameriskega pianista in skladatelja Boba Telsona (nominiran za Oskarja za glasbo v filmu Bagdad cafe). Od leta 2011 zivi in dela v Ljubljani, kjer je ustanovil dve glasbeni zasedbi: LATINTENT (latin jazz) in VIVARACHA (afrokubanska glasba) s katerima je zelo aktiven na slovenski glasbeni sceni, kot tudi z jazz triom CUBRIA TRIO.

 Med sodelovanji s slovenskimi glasbeniki velja vsekakor omeniti sodelovanje s skladateljem in violinistom Vladom Batisto, kjer je kot solist simfonicnega orkestra snemal Batistovo avtorsko glasbo za dokumentarni film "LIPICA" reziserke Maje Kirar ter glasbo dokumentarnega filma "BATANA" reziserja Jadrana Sterleta v produkciji RTV Slovenija. Sodeloval je tudi s pesnikom in skladateljem Andrazem Policem, s pevko in flautistko Tinkaro Kovac, s harmonikasem Juretom Torijem, s pevko in violoncelistko Andrejko Mozina, s hrvasko latino zasedbo Cubismo, in mnogimi drugimi.

Rondnoir



Luana Lisa Nomsi – vokal in klaviature,
Lan Timotej Turek – saksofon in klaviature,
Jaka Krenker – bobni,
Miha Medvešek – kitara in
Jure Bedenk – baskitara.

Besedila v francoščini so zaščitni znak ljubljanske rock skupine RondNoir. Na letos izdanem albumu LIQUID jih je kar sedem, tri so v slovenščini, ena skladba pa je v angleščini.

Skupino, ki je ustvarila ta pri nas res poseben album avtorskih skladb, sestavljajo Luana Lisa Nomsi - vokal in klaviature, Lan Timotej Turek - saksofon in klaviature, Miha Medvešek – kitara, Jaka Krenker – bobni in Jure Bedenk - bas kitara. Skupino so ustanovili leta 2011, naslednje leto pa so se že uvrstili v finale Botečaja in zasedli odlično tretje mesto. Na Glasu mladih so bili med glasbenimi skupinami drugi, sodelovali pa so tudi v literarno-glasbenem projektu Rokerji pojejo pesnike 2012.

Po več nastopih ob predstavitvi CD-ja so oktobra nastopali na Francoskuih dnevih v Ljutomeru, novembra pa na Festivalu Stična. Bili so gostje radijskih postaj po celi Sloveniji, od Orekmurja, Štajerske, Gorenjske do Primorske, predstavili pa so se tudi v oddaji Na piedestal na Radiu Slovenija. S skladbo Zora so se uvrstili na lestvico RADOaktivnih 11 na Radiu Prlek.

Njihova francoska skladba Canis je bila "pesem tega tedna" na Valu 202. S skladbo Zora so se uvrstili na lestvico RADOaktivnih 11 na Radiu Prlek. Njihova francoska skladba Canis je bila tudi "pesem tega tedna" na Valu 202. Pravkar so posneli kadre za svoj prvi videospot Zora, ki bo ugledal luč sveta do konca letošnjega leta.

Samo gromofon

http://www.mladina.si/media/www/slike/2013/49/__610/p14.jpg
Tomaž Grom – kontrabas, računalnik, elektronika
Andrej Fon – pihala, viktor, gajda, električna kitara, kitarski efekti, zvočila, predmeti
Samo Kutin – hurdy-gurdy, zvočila, predmeti

 Za imenom Samo Gromofon se skrivajo trije vešči improvizatorji – Tomaž Grom, Andrej Fon in Samo Kutin. Grom, ki ga verjetno ni potrebno obširno predstavljati, je prvoborec svobodno improviziranega muziciranja pri nas, aktivist in organizator koncertov, polovica zavoda Sploh, skladatelj drzne gledališke in otroške glasbe ter še marsikaj drugega.

 Fon in Kutin pa sta, čeprav nekoliko mlajša, tako skupaj kot vsak zase dovolj zloglasna v improvizatorskih, eksperimentalnih, noise-rockerskih, kantavtorskih in ljudsko-godbenih okoljih.

V triu Samo Gromofon se srečajo narazgibanih stičiščih barvite ne-idiomatske improvizacije, v kateri pa, po neznanem ključu, občasno posegajo tudi po sledeh svojih raznolikih glasbenih zgodovin in kakem razpoznavnem vzorcu ali dveh, ki jih na izrazito ne-banalen način vpletejo v svoj suveren in pozoren flow

Nazzareno Zacconi - power trio

http://www.ekomusicgroup.com/media/immagini/7022_z_nazza_2_m.jpg
Nazzareno Zacconi was born in 1975 and began playing guitar at 9 studying jazz with Ramberto Ciammarughi and Fabio Zeppetella and classical guitar with Maestro Pietro Antinori until he started experimenting pop music with producer Massimo Varini. He has been collaborating with Ron Thal Bumblefoot (european tour 2013), Jennifer Batten (european tour 2013),TM Stevens (tour “Schocka Zooloo” 2012 ), Massimo Varini (Tour EKO MIA 2011-2012), Michele Pecora’s “Orchestra Mediterranea “ performing with many names of Italian and worldwide music (RON, Gatto Panceri, Riccardo Fogli, Ivana Spagna, Annalisa Minetti, Mietta, Lighea, Barbara Cola, Gypsy King family, etc….)

 He also played on many record productions with several artists and he released his first solo record “Rock/rock” in 2006, followed by “Il volto della terra” (2010), a classic guitar work with previously unreleased material, and “AKUSTIKO” (2012) released by Massimo Varini’s label Kymotto Music. Nazzareno Zacconi collaborates with EKO MUSIC GROUP as a collaborator for labels EKO, Marshall, VOX, Martin, Fishman, PRS, MXR, Dunlop. He is Framus endorser for guitars and amplificators.

Nazzareno Zacconi: kitara
Peter Smrdel: električni bas
Ziga Smrdel: bobni

Surka

http://moj-otok.com/wp/events/files/2013/07/SURKA-BEATBOX.jpg
Surka beatboxa z mikrofonom in loop mašinami, pri cemer ustvarja fraze iz katerih nato nastane kompletna pesem. Vsaka pesem je neponovljiva ker nastaja v trenutku. Tu ni v naprej pripravljenega repertoarja, loop-ov, cd-jev in ni sekvenciranja - vse se dogaja v živo. Beatbox, petje, repanje, soliranje, … vse!

BUUM - Bazar Uporabnih Umetnosti

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/10010513_235907686600467_753547806_o.jpg

Cilj Bazarja uporabnih umetnosti BUUM je umetnike in njihove izdelke približati ljudem. Umetnost naj ne bi bilo nekaj, kar visi na stenah, temveč nekaj, kar se uporablja. Buum si skozi druženja umetnikov in obiskovalcev prizadeva, da je umetnost bistvo dneva. Umetniki svoje umetnine prodajajo po kupcu prijaznih cenah. Obiskovalci pa si imajo tudi sami možnost ustvariti umetniško delo. In če želimo, da umetnost postane standard, se moramo lotiti spreminjanja vrednot pri najmlajših.

Zato so na Buum toplo in predvsem vabljeni otroci, saj lahko skozi pester program pride v stik s glasbo, likovno umetnostjo in lastnim ustvarjanjem. Organizatorji, ki so tudi sami ustvarjalci na BUUM-u delijo svoje navdihe in se povezujejo z interesom po ustvarjanju novih, unikatnih in navdihujočih kreacij.

TUDI VAŠI OTROCI LAHKO PRI NAS RAZSTAVLJAJO! Izdelke iz otroških delavnic se prav tako razstavi in občuduje, kasneje pa seveda odnese domov za spominek.

 Pridružite se razgibani karavani vsestranskih umetnikov pri njihovem rajanju in postanite del pojmovanja umetnosti kot začimbe, ki popestri vsakdan preprostih in iskrenih ljudi!

Nikka

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/10483828_525132537590230_7491379469193983527_o.jpg

Nikka se kot utrinek časa podaja na pot ozvezdij, dvoletnega ustvarjanja, nove sezone. Prišel je čas sprememb. Čas, ki srka nov utrip, nov pozitiven beat, novo glasbeno energijo. Ne dovolijo si obstati, ampak širiti svoj glasbeni svet na naš košček zemlje pod soncem. Tokrat je na plan zasijal čisto novi single »Skrivnost«, ki naj nikakor ne ostane skrivnosten ampak zazveni v vsej svoji igrivosti. Prepusti se toku dogodkov, ki jih kujejo v novi sezoni, kjer glasba njihovega ustvarjanja še ni imela možnosti zazveneti. Prisluhni valovanju radia skozi zvoke energičnih uspešnic »Kje sem« in »Iluzija«. Naj bo glasba, naj bo naš mali svet poln zvočnih ekstaz, naj zveni NIKKA.

Nika Kodrič - vokal
Anže Vrabec - klaviature
Oliver Radonjić - bas
Matej Doljak - bobni

Dennis Lampret & Thierno Diallo



Thierno Diallo je samouk, ki je igral bas kitaro, kontrabas in tolkala pri različnih zasedbah in imel več samostojnih nastopov. Kot avtor glasbe, aranžer in basist je sodeloval pri raznolikih projektih ter z ustvarjalci z različnih umetniških področij (poezija, glasba in film). Napisal je glasbo za več uspešnih lutkovnih predstav. Dennis Lampret je izjemen in inovativen kitarist, šolan v Klagenfurtu, ki se kljub učenosti prepušča tokovom improvicacije in eksperimentacije z glasbili. Akustično in električno kitaro igra v večih in predvsem različnih zasedbah (jazz, rock, etno fusion), poleg tega pa svoje znanje že deli in predaja na glasbenih šolah.

Prismojeni Profesorji Bluesa

http://plezalnicenter.si/wp-content/uploads/2014/10/prismojeni-profesorji.jpg

Štiričlanska zasedba z imenom »Prismojeni profesorji bluesa« igra energičen blues, ki se mu lahko zgodi, da postane psihadelični rock ali ritmični funk. Bendu specifičnost dodajo distorzirane orglice, ki popeljejo že tako veselo in energično muziko do pravih čutnih ekstaz. Dolžina skladb in posledično koncerta je navadno odvisna od trenutnega razpoloženja. Čeprav ima skladba neko določeno trajanje, se ob dobri energiji njena dolžina poveča tudi trikrat, skrajša nikoli. Njihov repertoar je sestavljen iz avtorskih skladb, sem ter tja pa se na njihovem glasbenem meniju znajde tudi kakšna priredba tujih izvajalcev, njihovih idolov, kot na primer legendarnega rock kitarista Jimija Hendrixa in blues velikanov Freddija Kinga ter Muddyja Watersa. V zadnjih letih koncertirajo vsepovsod po prostrani Sloveniji in razveseljujejo občinstvo z njihovo spontano, iskrivo in iskreno glasbeno energijo.

Michael Erian

http://www.erian.org/index_htm_files/407.png
Michael Erian -sax (headmaster of klagenfurt jazz konservatorium)
Klemens Marktl-bobni
Nikola Matošić-bass
Gregor Ftičar-piano

Ida Meidell Blylod

http://www.razglej.se/wp-content/uploads/2012/12/ida2.jpg
Švedska virtuozinja Ida Meidell Blylod, ki je na Royal College of Music v Stokholmu pridobila izobrazbo baročne violinistke, sedaj pa na isti univerzi dela še magisterij na področju stare glasbe. Na Švedskem ustvarja z mnogimi komornimi skupinami in orkestri, s folk triom Triette pa koncertira na Švedskem, v Nemčiji, Angliji in Sloveniji.

http://www.razglej.se/ida-meidell-blylod-%C2%BBumetnost-je-vecinoma-nekaj-lepega%C2%AB/

Trio Kranjc



TRIO KRANJC je naslednik DUA KRANJC, ki sta ga osnovala brata Rok in Marko Kranjc. V glasbenih začetkih je bila kombinacija violine in harmonike v breme, saj za tak inštrumentalni sestav skoraj ni napisanih skladb. S kilometrino, stalnim raziskovanjem harmonskih zakonitosti, pa se je težava spremenila v prednost. Poleg solistične violine in spremljevalnega akordičnega inštrumenta je manjkala le še basovska podlaga. Tako se je rodil TRIO KRANJC, ki od leta 2002 naprej intenzivno nastopa in širi svoj glasbeni repertoar na področju inštrumentalne in vokalne glasbe. Najprej so se uveljavili kot zasedba, ki lahko poleg zabave (na primer poroke, kjer so se tudi najprej uveljevili) uprizori pravcati koncert. Danes pa so vse bolj znani, da navdušijo poslušalce na najrazličnejših dogodkih, kot so: poročna slavja, obletnice, poslovni dogodki (kongresi, simpoziji, odtvorive poslovnih objektov, poslovne zabave). Ansambel pogosteje igra tudi za mednarodno publiko (preverite spisek referenc). Izziv jim je zadovoljiti največje glasbene sladokusce.

TRIO KRANJC se predstavlja z izredno širokim spektrom glasbe. Repertoar inštrumentalne bogatijo unikatne priredbe najbolj znanih klasičnih skladb, melodije z elementi etno in folk glasbe z vsega sveta in priredbe sodobnejših uspešnic. Že samo repertoar inštrumentalne glasbe, kamor prištevamo tudi evergreene, pričara celih 10 ur čistega užitka, pa naj gre za glasbo na poroki ali pa za poslovne dogodke. Danes je Trio Kranjc trdno zasidran kot morda najbolj zaželen bend za poroko in ostale vrste dogodkov kot so obletnice, protokolarne prireditve ipd.


Jaka Kopač

jaka.jpg

Jaka Kopač began playing alto saxophone when he was 14. Already at the age of 16, he began taking saxophone lessons in Zagreb, Croatia, under Saša Nestorović (e.g. Zagreb Saxophone Quartet). At 18, Jaka began studying playing the saxophone with Karheinz Miklin at the University of Music and Dramatic Arts Graz-Austria. Jaka’s talent was quickly noticed at Graz and, as a result, one of his teachers, trumpetist Stjepko Gut, took him to New York to listen to local jams and to get to know American musicians. This was the starting point for several visits to New York, where Jaka received private lessons e.g. from Bradford Leali, Vincent Herring, Miguel Zenon, Jaleel Shaw and John Percell.

At the age of 22, Jaka attended an international applicant audition in Paris for the Berklee College of Music in which he was granted a scholarship worth 40 000€ for four years. As the expenses would still have been too high for Jaka to be able to study at Berklee, he had to abandon his dream of studying in the United States. After this, Jaka heard several musicians around Europe recommending the Sibelius Academy in Finland and in particular its high-standing jazz department. Jaka first came to the Sibelius Academy as an exchange student in winter 2006. Then, the following autumn, he began studying at the master’s program at the jazz department. He will take his Master of Music degree in spring 2009.

During his career, Jaka has played at various assemblies and big bands e.g. at the European Youth Jazz Orchestra, the European Movement Jazz Orchestra, the New York University Big Band, the RTV Big Band Slovenia, HMG Big Band (Zagreb-Graz), The Fool Cool Jazz Orchestra (Slovenia), the Graz Big Band, Sibis Big Band (Helsinki), the Igor Lunder Group (Zagreb Saxophone Quartet) and Outi Tarkiainen Nonet . He has worked together in joint projects for example with the following musicians: Jonathan Blake, Jimmy Owens, Dack Hammond, Dusko Gykovic, Bosko Petrovic, George Garzone, Lennie Pickett and Primož Grašič. Jaka has also performed at important European jazz clubs, like at the UMO Jazz club and Storyville (Helsinki), Jazz House (Copenhagen) Porgy & Bess and Birdland (Vienna). In addition to this, Jaka has given concerts as a member of various assemblies in countries such as China, Portugal, France, Germany, Austria, Slovenia, Croatia, Serbia, Finland, Denmark and Sweden.

www.jakakopac.com

Evemirei

Eva Jurgec:  oboa, klj. flavte
Mirela Rihtar: violončelo

Mirela Rihtar in Eva Jurgec sta akademski glasbenici in pedagoginji, ki vduu raziskujeta glasbene podobe različnih zgodovinskih obdobij evropskeglasbene zgodovine. Skozi priredbe za neobičajno zasedbo poustvarjatavzdušje glasbenih stilov, za katera so značilne raznolike izvajalske praksein zanimive zvočne slike.